איש תקשורת

 - "מתאים לך?"
המערכת שתעזור לך לדעת בתוך חמש דקות
עד כמה המקצוע שבחרת מתאים לך
אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'
ורק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד
אל תבזבז את הזמן שלך - בדוק כבר עכשיו אם אתה מתאים למקצוע
מערכת "מתאים לך?", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית,
נועדה לעזור לך לבדוק באיזו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתה חושב אכן מתאים לך.
לצורך התחלת התהליך, אנא מלא פרטים אישיים:
* לטלפון זה תשלחנה התוצאות
** ההנחיות וההסברים מנוסחים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אתכן הסליחה.
אודות המקצוע - איש תקשורת
תקשורת היא תחום שמתמקד בדרכי העברת מסרים לבני-אדם. מטרתם של לימודי תואר ראשון בתקשורת היא להכשיר את בוגריהם לניתוח והבנה של השפעות התקשורת על החברה והפרט אליהם היא מגיעה. לימודי התקשורת מתקיימים כתואר ראשון ושני באוניברסיטאות ובמכללות. באוניברסיטאות, בדרך-כלל, מושם דגש רב יותר על לימודיים תיאורטיים ומחקריים המקנים לבוגרי התואר יכולת ניתוח, ואילו במכללות, בדרך כלל, מושם דגש רב יותר על הכשרה מעשית של הסטודנטים. הקורסים עם הדגש המעשי כוללים בין היתר סדנאות בתחומים של פרסום, דוברות, עיתונות וכו'.
 
ההתמחויות במסגרת תואר ראשון בתקשורת כוללות, בין היתר:
 
התמחות בפרסום ותקשורת שכנועית מקנה לבוגריה מיומנויות שכנוע באמצעים שונים (כגון: המילה המדוברת, המילה הכתובה, אמצעיים אלקטרוניים וכו'). התמחות בתחום זה מסייעת להשתלב בדוברות, פרסום ויחסי ציבור.
 
התמחות בעיתונות ותקשורת משודרת, מתמקדת בדרכי ההפקה, יצירה וביקורת של חדשות ואקטואליה בטלוויזיה, רדיו ועיתונות. התמחות בתחום זה מסייעת להשתלב בעבודה כעיתונאים ושדרים בעיתונות הכתובה, ברדיו, בטלוויזיה ובאינטרנט.
 
התמחות בתקשורת דיגיטאלית (אינטראקטיבית),  מתמקדת בהקניית ידע על טכנולוגיות התקשורת החדשות (כגון בניית אתרי אינטרנט, לימודי ידע מולטי מודאלי, רדיו אינטרנטי וכו').
 
התמחות במדיה ותרבות פופולארית מקנה ידע על התרבות הפופולארית הניכרת לרוב בטלוויזיה (סרטים ותוכניות בידור), תוך שימת דגש על העלילה, הגיבור והסיפור. התמחות בתחום זה מסייעת להשתלב בניהול וייזום של תכנים בטלוויזיה הפופולארית.
 
התמחות בלימודי טלוויזיה מקנה לבוגריה ידע עיוני, מעשי וביקורתי בתחום הרדיו והטלוויזיה. התמחות בתחום זה מסייעת להשתלב ברשתות השידור השונות.
 
מטרת לימודי תואר ראשון בתקשורת היא להכשיר את התלמידים לניתוח מעמיק של השפעות התקשורת על חיי היומיום המערביים ולהקנות מידע על דרכי העברת מסרים לקהל רחב ואנונימי. לימודי התקשורת מתמקדים באמצעים השונים הקיימים לרשותו ומאפשרים להעביר תכנים ומידע לקהל הרחב.
 
לבוגרי תואר ראשון בתקשורת מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה: הם יכולים לעסוק בפרסום או בשיווק; כעיתונאים או עורכים במערכת העיתונות, במערכות תוכן אינטרנטיות ובחברות טלוויזיה; ניתן להשתלב בתעשיית הקולנוע, בבימוי, הפקה, סאונד וצילום; ניתן לעסוק כשדרנים ברדיו ובטלוויזיה; ניתן לעסוק ביחסי  ציבור ודוברות ועוד.
 
כמו כן, יכולים בוגרי תואר ראשון בתקשורת לעבוד במגוון רחב של מסגרות; הם יכולים לעבוד כשכירים במסגרת ציבורית (למשל, ברשות השידור) או במשרדים פרטיים, הם יכולים לעבוד כעצמאיים ולפתוח עסק משלהם או לעבוד בשביל חברות או גופים כפרילנסרים (כלומר,  לעבוד כעצמאי הנותן שירות לחברות תקשורת שונות). העבודה כפרילנסר מאפשרת עצמאות רבה בשעות העבודה, במיקום ובכמות החברות להן נותן את השירות. העבודה כפרילנסר נפוצה במיוחד בעיתונות ובפרסום. 
 
מאפיינים ייחודיים של המקצוע:
  1. לרוב מתמקצעים בשטח אחד ( פרסום, שיווק, עיתונות, אינטרנט, קולנוע וטלוויזיה).
  2. שונות רבה בשכר בין התחומים השונים בתקשורת שניתן לעסוק בהם ובין בעלי וותק רב לאנשי תקשורת צעירים.
  3. נדרשת יכולת העברת מסרים בכתב, בעל פה, ובאופן חזותי.
  4. נדרשת חקירה לעומק של נושא התוכן שאותה רוצים להעביר.
  5. רבים מועסקים כשכירים (ללא קביעות), אחרים עובדים כעצמאיים.
 
 
איפה אפשר ללמוד תקשורת לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

אתה נמצא כרגע באמצע תהליך הבדיקה עבור מקצוע
האם ברצונך להחליף בדיקה עבור המקצוע איש תקשורת?
פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים